Forum Airborne Special Forces Strona Główna Airborne Special Forces
Airborne Special Forces
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czarna Taktyka

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Airborne Special Forces Strona Główna -> Offtopic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Relegio
Żołnierz
Żołnierz



Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 663
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Sosnowiec

PostWysłany: Sob 19:12, 28 Kwi 2007    Temat postu:

Melduje sie na rozkaz

Grupa Reagowania Operacyjno - Manewrowego ASF
Dowudcy: Relegio & LUK

PORUSZANIE SIĘ PO KORYTARZACH I SCHODACH

Sposób podejścia pod atakowany obiekt ma duże znaczenie, i zależy od: rodzaju obiektu (budynek wolno stojący, mieszkanie w bloku, itp.), oraz infrastruktury wokół niego (gęsta zabudowa, wolna przestrzeń, itp.). W trakcie podejścia ważne jest wykorzystywanie martwych pól obserwacji (miejsc, w których można przebywać niezauważonym przez przeciwnika). Właściwe podejście jest równie istotne jak sama technika szturmu. Dowódca ustala sposób i kolejność ustawienia oraz typ szyku. Po utworzeniu szyku d-ca wydaje komendę dotyczącą kierunku i sposobu przemieszczania się. Sam natomiast zajmuje najlepszą do dowodzenia pozycję. Jeżeli zespół przemieszczał się w dwuszeregu, przed podejściem pod szturmowane drzwi przegrupowuje się w szereg. W zależności od tego czy drzwi są otwarte czy zamknięte zajmuje pozycję po jednej, lub po obu stronach drzwi. Ważnym warunkiem powodzenia akcji jest skryte podejście, dające przewagę poprzez element zaskoczenia. Jeżeli skryte podejście nie jest możliwe, zespół szturmowy powinien być odpowiednio ubezpieczany, najlepiej przez strzelców wyborowych lub przez inne zespoły. W razie przemieszczania się po terenie otwartym, należy stosować wojskową taktykę przemieszczania się, odpowiednią dla danego terenu i warunków. W przypadku szturmu na pomieszczenie znajdujące się na piętrze nigdy nie należy korzystać z windy. Wszystkie windy należy sprowadzić na dół i unieruchomić.


Umiejętność poruszania się w budynku ma na celu zmniejszenie strat własnych, oraz zapewnienie sobie powodzenia akcji. Ponieważ wszystko musi być wykonane w sposób przemyślany i perfekcyjny, konieczne są długie ćwiczenia z pełnym oporządzeniem, zakładające wiele wariantów i opcji sytuacyjnych.
Korytarze opanowane przez przeciwnika stanowią bardzo trudny teren walki. Na ogół są wąskie i pozbawione elementów mogących stanowić osłonę. Nigdy nie należy poruszać się środkiem korytarza, lecz przy którejś ze ścian. Członkowie zespołu szturmowego poruszając się powinni czuć ścianę, lecz jej nie dotykać. Po korytarzu należy poruszać się w umiarkowanym tempie, w rzędzie przy jednej lub przy obu ścianach. Jeżeli zespół biegnie, powinien to czynić również w rzędzie. Broń należy wtedy trzymać w taki sposób, jak w postawie gotowości. Natomiast gdy poruszamy się marszem, broń powinna być trzymana tak jak w postawie gotowości lub być oparta kolbą o ramię z lufą skierowaną w dół.
Po obu stronach korytarza należy poruszać się zwłaszcza wtedy, gdy jest on szeroki (powyżej 3 m). Poruszanie się po obu stronach umożliwia lepszą penetrację wzrokową korytarza, oraz szybszą reakcję na ewentualne ruchy przeciwnika.
W przypadku ataku ze strony przeciwnika prowadzący zespół przyjmuje pozycję strzelecką i bierze na siebie ciężar odparcia ataku. Pozostali zajmują pozycje w zależności od rozwoju sytuacji.
Jeżeli poruszający się zespół nie ma dokładnie zlokalizowanego przeciwnika i pomieszczenia do ataku, ostatni żołnierz powinien poruszać się tyłem na wypadek ewentualnego ataku „zza pleców”. Ubezpiecza w ten sposób kolegów z zespołu.
Po schodach- w odróżnieniu od korytarzy- zespół (pierwsza dwójka w zespole wieloosobowym) porusza się pojedynczo. Rozpoczynając pokonywanie schodów „jedynka” idzie po nich z bronią skierowaną w stronę spodziewanego przeciwnika, podobnie jak na korytarzu- „czując” ścianę. Zatrzymuje się w momencie, gdy oceni, że może skutecznie osłonić „dwójkę”. Wydaje wtedy „dwójce” komendę „IDŹ!” (lub przekazuje umówiony sygnał). „Dwójka” odpowiada „IDĘ!” (lub przekazuje umówiony sygnał), przemieszcza się na wyższe partie schodów do miejsca, gdzie zajmuje pozycję umożliwiającą skuteczna osłonę „jedynki”. I tak dalej. Przemieszczanie na przemian odbywa się do momentu, gdy któryś z nich osiągnie róg na poziomie, na którym prowadzone będą dalsze działania. W trakcie poruszania się po schodach pozostała część zespołu porusza się w pewnej odległości za prowadzącą dwójką. Zejście po schodach w dół odbywa się w identyczny sposób.

Działania antyterrorystyczne są typowymi działaniami zespołowymi. Minimalna liczba członków zespołu szturmowego wynosi dwóch. Pierwszy oznaczony jest jedynką (zawsze cyfrą nieparzystą). Wydaje on polecenia, nadaje dynamikę działaniom zespołu. Drugi członek zespołu- oznaczony jako dwójka- stanowi ubezpieczenie jedynki. Jeżeli zespół liczy więcej osób, oznacza się je kolejnymi cyframi.

W zespole szturmowym wieloosobowym, działającym w grupach dwu- lub wieloosobowych, podzespoły oznacza się literami: A, B, C lub kryptonimami.



Przykładowy podział zespołu 10- osobowego.



1. podzespół A lub Alfa

2.

3.



1. podzespół B lub Beta

2.





1. podzespół C lub Gama

2.

3.

4.





D. dowódca lub Delta


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Airborne Special Forces Strona Główna -> Offtopic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin